< Tagasi lehele Uudised

OGP Global Summit 2015

10.11.2015

OGP summit 2015

27-29. oktoobril toimus Mehhiko pealinnas Mexico Citys Avatud valitsemise partnerluse suurüritus OGP Global Summit 2015. Kolme päeva jooksul arutasid valitsuste ja vabakonna esindajad, kuhu on avatud valitsemise initsiatiiviga selle algusest 2011. aastal jõutud ning millised on suurimad väljakutsed täna.

Mitmed keskse juhtgrupi liikmed väljendasid imetlust, kuivõrd suureks on algatus mõne aastaga kasvanud. Kümnendi alguses 8 valitsuse ja 9 kodanikuühendusega alustades ei suudetud ette näha, et 2015. aastaks võiks osalevate riikide ring olla laienenud juba peaaegu seitsmekümnele. Samas toodi välja ka partnerluse oht muutuda paljudele riikidele mitte niivõrd sisuliseks vahendiks avatuse edendamise nimel, vaid bürokraatiamasina PR-projektiks. Ühe väljakutsena toodigi korduvalt välja vajadust säilitada ideoloogiavaba idufirma suhtumist, mitte jääda ametnike linnukeste tõmbamise tasemele.

Enam kui paari tuhande esindaja kohtumisel tõusid sisuliste teemadena fookusesse korruptsiooni tõkestamine, avaandmete laialdasem kasutamine ja parlamentide kaasamine. Tippkohtumisel kõneldust saab lähemalt lugeda The Guardianist või hoopis sellest blogist.

Eestit esindasid OGP Global Summitil Mall Hellam ja Andrei Liimets (Avatud Eesti Fond), IRM-hindaja Kristina Tõnnisson, Liis Kasemets (Riigikantselei), Väino Reinart (Välisministeerium) ja Yoko Alender (Riigikogu). Muljeid jagasid Liis Kasemets Avatud Eesti Fondi raadiosaates ning Yoko Alender AVP blogis.