< Tagasi lehele Uudised

AVP ümarlaud teeb kokkuvõtteid Londoni tippkohtumisest ja arutab avatud õigusloomet

11.11.2013

Täna kogunev AVP võrgustiku ümarlaud teeb kokkuvõtteid Open Government Partneship aastakonverentsist, mis leidi aset Londonis 31. oktoobril ja 1. novembril. Sellele eelnes 30. oktoobril veel eraldi kodanikuühiskonna päev, mis arutas partnerluse kulgu valitsusväliste osapoolte vaatekohast.  Rahvusvaheline taust pakub huvi, et hinnata  avatud valitsemise partnerluse olukorda ja saavutusi Eestis võrrelduna teiste protsessis osalevate riikidega.

Ümarlaud võtab seekord lähema vaatluse alla avatud õigusloome korralduse, sest see valdkond on otseselt seotud AVP olulise eesmärgi – kodanike kaasamisega poliitikakujundusse ja otsustusprotsessidesse. Londoni tippkohtumisel alustas tööd vastav töörühm, kus ka Eesti parlament, valitsus ning vabakond on esindatud. Justiitsministeeriumi asekantsler Kai Härmand juhatab arutelu sisse püstitades küsimuse „Kas kodanike kaasarääkimine õigusloomes vajab täiendavat reguleerimist?“.

Kuna valitsuse AVP tegevuskava vajab sisulist uuendamist, siis loodab ümarlaud kuulda valitsuse plaanidest, kuidas see protsess hakkab kulgema. Mõttevahetuse korras alustame võrgustiku ettepanekute kogumist, et õigel ajal need valitsusele esitada.